ایران آنلاین /محمدرضا شعبانی اظهار کرد: به استانداری و جهاد کشاورزی استان مازندران نامه زدیم تا از بروز این اتفاق و ادامه آن جلوگیری کنند، چرا که متاسفانه برداشت پرتقال مازندران از ۱۰ روز گذشته آغاز شده در حالی که فصل برداشت آن ۴۵ روز دیگر است و ورود پرتقال نرسیده به بازار به صورت رنگ‌آمیزی شده موجب نگرانی‌های بسیاری در تولیدکننده و مصرف‌کنندگان شده است.

وی افزود: پرتقال رنگ‌آمیزی شده موجود در بازار بدون عطر، طعم، مزه، کیفیت و آب مناسب به بازار وارد شده است و این شائبه را در ذهن مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند که پرتقال مازندران مانند سال‌های گذشته سرمازده و یخ‌زده شده است، چرا که رنگ‌آمیزی این محصول سبب می‌شود تا مردم تصور کنند که این پرتقال کاملا رسیده است در حالی که ۴۵ روز باقی مانده تا فصل برداشت این میوه دقیقا ایامی است که پرتقال، طعم، مزه، رنگ و آب مناسبی به خود می‌گیرد.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران ادامه داد: نباید اجازه دهیم که پرتقال رنگ‌آمیزی شده بازار این محصول را خراب کند چرا که این اتفاق سبب می‌شود تا باغداران که از سرمای سال‌های گذشته آسیب و خسارت فراوانی دیده‌اند، برای جلوگیری از بروز سرمای شدید و برف احتمالی محصول خود را زودتر از موعد برداشت کنند و به عده‌ای دلال و سودجو بدهند تا آنها را رنگ‌آمیزی و سپس در بازار با قیمت‌های گزاف بفروشند.

شعبانی تاکید کرد: استانداری مازندران، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌های متولی از جمله جهاد کشاورزی و سازمان‌های نظارتی مانند سازمان استاندارد، غذا و دارو و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید به این مسئله ورود کنند و با برخورد و جریمه خریداران و فروشندگان این میوه‌ها جلوی این اتفاق را بگیرند، چرا که هم‌اکنون هیچ مشکلی در تولید پرتقال وجود ندارد و عده‌ای سودجو با رنگ‌آمیزی این محصول مشخص نیست چه بلایی بر سر سلامت مردم و مصرف‌کنندگان می‌آورند.

وزیر اصلاح طلب رئیس جمهورپیشین  (خاتمی)به پارلمان(مجلس) شورای اسلامی پیشنهاد شد شریعتمداری با  رای اعتماد  عهده دار پیشه و مقام  وزارت را با تیمی کارکشته از یاران بازرگانی اقدام به دگرگونی الویت واردات و تجارت و بازرگانی  بجای تولید و صنعت انجام خواهند داد.

مطالعه بیشتر...

در راستای ارج نهادن به تلاش قابل تقدیر فعالان عرصه تولید، در نظر است  از واحدهای صنعتی و معدنی استان تهران تقدیر بعمل آید.

مطالعه بیشتر...

 

شورای پول و اعتبار در یک‌هزار و دویست و هشتمین جلسه مورخ 1394/7/28، در راستای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، برای به وجود آوردن تحرک در اقتصاد، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ایجاد فضای رقابتی بین آنها در فروش محصولات داخلی، اعطای تسهیلات به بنگاه‌ های تولیدی و خودرو‌سازان و سازندگان ماشین‌آلات کشاورزی رااز طریق تسهیلات خرید دین و مرابحه به شرح زیر مصوب نموده است.به گزارش شاتا، بر این اساس و پس از برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده در دستگاه‌های اجرایی و بانک مرکزی، آغاز اجرای طرح را اعلام نموده:

مطالعه بیشتر...

 

مدیرکل استاندارد استان تهران خبری در رابطه با توقیف مصالح ساختمانی غیراستاندارد در استان منتشر کرد.

طبق گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل استاندارد استان تهران، بیات در تشریح این خبر گفت: در جریان بازرسی کارشناسان استاندارد از واحدهای تولید و عرضه مصالح ساختمانی، در اردیبهشت ماه سال جاری، تیرچه با پاشنه بتنی و فوندوله با نام‌ تجارتی طهران در واحد تولیدی واقع در منطقه خادم آباد، بلوک و تیرچه سقفی(پلاستوفوم) با نام‌های تجارتی پارسافوم و ماهان فوم در دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی نصیرآباد، به دلیل اینکه مجوز استاندارد نداشتند، توقیف و متخلفین به دادگاه معرفی شدند.

این مقام مسؤول یادآوری کرد: در جریان بازرسی‌های سال گذشته بازرسان استاندارد، مجموعا ، 10 واحد تولیدی بتن غیراستاندارد پلمب گردید. همینطور یک میلیون عدد آجر ماشینی، 64هزار عدد بلوک سقفی، شش هزار عدد آجرنما، 300 مترمربع موزائیک و 37 هزار متر تیرچه با پاشنه بتنی و فوندوله را به علت نداشتن مجوز استاندارد توقیف کردند.

تصویب نامه هیات وزیران

بسمه تعالی

با صلوات بر محمد و آل محمد 

وزارت صنعت، معدن و تجارت-وزارت کشور-وزارت راه و شهر سازی

سازمان حفاظت محیط زیست

 

هیات وزیران در جلسه 17/2/1396 به پیشنهاد شماره 149490/06 مورخ 4/7/95 وزارت صنعت،معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

بند 6 تصمیم نامه شماره 241092/45346  مورخ 25/10/1389 به شرح زیر اصلاح می شود:

6-صدور پروانه بهره برداری شهرک صنعتی خصوصی برای شهرک های صنعتی سیمسن دشت،زواره، قلعه میر، ریه، کاظم آباد، ده حسن، صفا دشت، زاگرس و قدسبا امکان استقرار واحد جدید داخل محدوده شهرک های مذکور، صرفا مشروط به انتقال واحدهای غیر مجاز مستقر در محدوده شهر مربوط (تهران و کرج) و استفاده از محل استقرار قبلی واحدهای صنعتی انتقالی برابر کاربری های مجاز طرح تفصیلی مربوط به وزارت راه و شهر سازی و حفظ سهم تخصیص آب قبلی شهرک های مذکور.

تبصره - نحوه تعیین مصادیق صنایع غیر مجاز مشمول این تصویب نامه و نیز جلوگیری از تکرار تخلف در محل استقرار غیر مجاز صنایع مذکور بر اساس دستور العمل مشترک  وزرای صنعت ، معدن و تجارت  کشور و رئیس سازمان  حفاظت محیط زیست است.

 

 

 

اسحاق جهانگیری   

معاون اول رئیس جمهور

جواز های تأسیس صنعتی

تعداد جواز های صادر شده در سال 95 به نسبت  تعداد صادر شده در سال 94، 4.4 درصد بیشتر شده است. بنا بر گزارش های وزارت صنعت، تجارت و معدن در دی ماه 1 هزار و 526 بار و در به بهمن ماه، 1 هزار و 564 فقره جواز صادر شده دارد.

که این شاخص با رشد ۵/ ۲ درصدی همراه بود و سرمایه پیش‌بینی شده برای جوازهای تاسیس صنعتی در این مدت ۲/ ۶ درصد افزایش یافت. همچنین تعداد پروانه بهره‌برداری صنعتی صادرشده در یازده ماهه سال ۹۵، چهار هزار و ۹۹۰ پروانه بود که نسبت به چهار هزار و ۵۴۶ پروانه صادر شده در یازده ماه سال ۹۴ از رشد ۸/ ۹ درصدی برخوردار بود و سرمایه مورد استفاده برای این پروانه‌های صنعتی، در این مدت ۱/ ۴۹ درصد رشد داشت. سرمایه مورد استفاده در پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در بهمن ۹۵، ۲۳ هزار و ۹۴۸ میلیارد ریال بود که نسبت به ۲۴ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال در دی‌ ماه همان سال، ۲/ ۴ درصد کاهش داشته است.

مجوزهای صنعتی صادرشده در یازده ماه ۹۵، برای ۳۳۱ هزار و۱۸۳ نفر اشتغال‌زایی به همراه داشت که نسبت به اشتغال ۳۲۵ هزار و ۴۱۲ نفر در مدت مشابه سال قبل، از رشد ۸/ ۱ درصدی برخوردار بود. همچنین پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادرشده در یازده ماه سال گذشته برای ۷۶ هزار و ۲۲۹ نفر ایجاد شغل کرد که به نسبت ۶۶ هزار و ۳۴۴ نفر اشتغال‌زایی در مدت مشابه سال ۹۴، ۹/ ۱۴ درصد رشد داشت.

در بخش مجوزهای معدنی، تعداد پروانه‌های اکتشاف در یازده ماه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، رشدی ۳/ ۱۳درصدی داشت اما گواهی کشف در این مدت ۸/ ۱۱ درصد کاهش یافت. همچنین پروانه بهره‌برداری از معادن در یازده ماه سال ۹۵، نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۷/ ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد. در یازده ماه سال ۹۵، تعداد ۷ هزار و ۷۷ فقره کارت بازرگانی صادر شد که به نسبت ۶ هزار و ۵۴۴ فقره کارت بازرگانی صادرشده در یازده ماه سال ۹۴، این شاخص ۱/ ۸ درصد رشد داشت و در این مدت صدور مجوز واحدهای صنفی ۴۱ درصد رشد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بیانیه ای فرمودند:  پروسه صدور جواز تاسیس صنایع کوچک تصحیح شد طوری که این فرایند در زمان کمتر از یک روز ممکن شد.

به گزارش ایسنا: برای اینکه گروه سرمایه گذاران تشویق شوند و امورشان تسهیل شود این فرآیند تصحیح شد. زمان این پروسه نهایتاً تا 24 ساعت قرار گرفت. طبق این گزارس اصلی ترین بخش این اصلاحات، کم کردن زمان صدور مجوز است که از این به بعد طی 1 روز کاری تحویل تقاضا کنندگان می شود.

مطالعه بیشتر...

واردات 6 کانتینر پوشاک از ترکیه به کشور در هر ساعت

رییس مرکز پژوهش‌های صنف اتحادیه پوشاک می گوید:

مطالعه بیشتر...

بهروز ریاحی سه شنبه شب در جمع تشکل های صنعتی، معدنی، تجاری و صنفی

مطالعه بیشتر...
کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

  • جواز تاسیس
  • ثبت برند
  • تهیه طرح توجیهی
  • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
  • مجوز محیط زیست
  • پروانه بهره برداری
  • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
  • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
  • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
  • جواز و مجوز صنایع