پروانه بهره برداری

برای واحد های که دارای مجوز هستند صادر میگردد....

۴۰ درصد واحدها در شهرک‌های صنعتی فعال هستند

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به فعالیت ۴۰ درصدی واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی تهران گفت: موادغذایی، دستگاه های تولیدی و مواد اولیه بیش‌ترین آمار واردات در این استان را به خود اختصاص داده است. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یدالله صادقی در نشست خبری خود به مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: 40درصد تولید ناخالص داخلی کشور در استان تهران صورت می‌گیرد که این موضوع نشات گرفته از تمرکز واحدهای مختلف و توانایی اقتصادی این استان است.
وی ادامه داد: تقاضای شغل به دلیل رشد جمعیت و مهاجرت به این استان بسیار بالا است.
صادقی با اشاره به این که حفظ محیط زیست حائز اهمیت است، بیان کرد: طی یک سال اخیر 615 مجوز تاسیس شرکت با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی 24 هزار و 270 نفر صادر شده است که عمدتا بهره برداری از این صنایع حدود 2سال زمان نیاز دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: در این مدت پروانه بهره برداری 165 واحد تولیدی با سرمایه گذاری 650 میلیارد تومان و اشتغال 6 هزار نفر صادر شده که در کنار آن مجوز  500 میلیارد تومان بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی صادر شده است.

وی با اشاره به این که 1150 میلیارد تومان مجوز توسعه و نوسازی به بهره برداری رسیده خاطرنشان کرد: 34 میلیون تن محصولات معدنی در استان تهران که 10 درصد تولید کشور را تشکیل داده تولید شده است.
او با بیان این که  15 هزار و 500 پروانه صنفی با اشتغال 40 هزار نفر صادر شده که 8838 واحد صنفی برای واحدهای  خدمات فنی و تولیدی بوده است، یادآور شد: 477 اتحادیه با 400 هزار واحد صنفی در استان تهران وجود دارد که در طی یک سال 120 انتخابات در اصناف صورت گرفته است.

صادقی بیان کرد: 2125 کارت بازرگانی در استان تهران صادر شده و15 هزار کارت بازرگانی که 50درصد کارتهای فعال کشور است مربوط به استان تهران است.
وی افزود: مجوز ثبت سفارش 68 هزار میلیارد دلار طی 131 هزار پرونده صادر شده که به معنی واردات قطعی نیست.
او از بازرسی 4 میلیون واحد با تشکیل 225 هزار پرونده که 5درصد از آن‌ها مرتکب خلاف شده بودند در استان تهران خبر داد و گفت: در هفته دولت 14 واحد صنعتی با اشتغال 700 نفر و سرمایه گذاری 133 میلیارد تومان آماده بهره برداری است.

وی بیان کرد: صدور مجوز تاسیس و سرمایه گذاری در استان تهران نسبت به مدت مشابه رشد قابل توجهی داشته که واحدهای فعال شهرک‌های صنعتی با ظرفیت 50درصدی در حال کار هستند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر این که مشکلات منابع مالی، سرمایه در گردش، به روز رسانی ماشین آلات تولید و تامین مواد اولیه در رشد تولید و صنعت تاثیر گذار بوده است، گفت: ار نیمه دوم سال 91 ضریب کاهندگی رشد تولید افزایش یافت.

صادقی خاطرنشان کرد: موادغذایی ، ماشین آلات تولید و مواد اولیه  با پشت سر گذاشتن کالاهای مصرفی بیش‌ترین آمار واردات را در استان تهران به خود اختصاص داده است.ن و تجارت خواهد شد.
کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

  • جواز تاسیس
  • ثبت برند
  • تهیه طرح توجیهی
  • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
  • مجوز محیط زیست
  • پروانه بهره برداری
  • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
  • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
  • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
  • جواز و مجوز صنایع