بيمارستان يك مؤسسه پزشكى است كه با برخورداری از امكانات تشخيصى، درمانى، بهداشتى، آموزش و پژوهشى به جهت مداوا و درمان بيماران سرپايى و بسترى بصورت شبانه روزى تأسيس میگردد. 

مطالعه بیشتر...

 

 

پروانه بهره برداری واحد صنعتی

مراحل صدور پروانه بهره برداری

مطالعه بیشتر...

اقدامات لازم  برای این کار تقریبا ساده است، آشنایی با این مراحل می تواند به مدیران تربیت بدنی در همه زوایا یاری رسان خوبی باشد. جهت گرفتن مجوز در قدم نخست بایستی تقاضای خود را ارائه دهید  و بعد تحت شرایطی که در خصوص آن ها توضیح داده ایم، اقدام به اخذ مجوز کنید:

مطالعه بیشتر...

در خواست پروانه بهره برداري

جهت ثبت تقاضای پروانه بهره برداري در قسمت صنعت و معدن از طریق روش های زیر اقدام نمایید:

سیر رو به تکامل  شماری از  واحدهاي توليدي صنايع غذايي و آشاميدني و به وجود آمدن تغييراتی در تكنولوژي و تنوع و تعدد محصولات توليدي، باعث شد تا اداره كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي از سال ۱۳۸۱ دست به تدوين مقررات و ضوابط جديد در خور با علم روز غذا زند. به همین خاطر  تدوين ضوابط مذكور شامل حداقل ضوابط تاسيس و بهره برداري كارخانجات متفاوت  غذايي تا سال ۱۳۸۴ ادامه داشت  اما از تير ماه سال ۱۳۸۵ سياست تدوين ضوابط فرق کرده و بر آن شد  ضوابط فني و بهداشتي جهت تاسيس و بهره برداري واحدهاي توليد و بسته بندي مواد غذايي به شکل ضابطه اي كلي تدوين گرديده و دیگر موارد مانند  تجهيزات خط توليد، آزمايشگاه و ضوابط بهداشتي اختصاصي براي توليد هر فرآورده درمقررات مجزایی  تدوين شده و قانونی شود.

مطالعه بیشتر...

با تصویب  وزیر صنعت معدن و تجارت (محمدرضا نعمت زاده) دستورکار صدور جواز تاسیس و پروانه های بهره برداری برای طرح های واحدهای صنعتی، تصویب و اعلام گشت.
وی دستورکار جدید صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای طرح ها و واحدهای صنعتی را در خصوص روان سازی صدور پروانه ها و راحتی کار کار سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تصویب نمود.

این دستورکار که به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی، معاون امور صنایع و اقتصادی و معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و با تایید قائم مقام وزیر در امور تولید طراحی شده است شرایط راحتی را برای  متقاضیان سرمایه گذاری در طرح های صنعتی پیش رو می گذارد.

مطالعه بیشتر...

پروانه بهره برداری چیست؟

پروانه بهره برداری مجوزی می باشد که تمامی واحدهای صنعتی که عملیات مربوطه، که مشمول  تامین زمین وتاسیسات و بنا نهادن  ساختمان ، را برای نصب ماشین آلات خط تولید تامین نیروی انسانی مورد استفاده  و تولید آزمایشی را انجام داده اند که  دارای جواز تاسیس هستند یا نیستند اعطا می شود.

مطالعه بیشتر...

مراحل صدور پروانه بهره برداري

ماده 1: تمامی واحدهاي صنعتي كه گام های لازم براي نصب ماشين آلات خط توليد ،تامين نيروي انساني لازم،و توليد آزمايشي را انجام داده باشند  چه داراي جواز يا اعلاميه تاسيس باشند چه نباشند، با رعايت اين دستور کار، قادر به دریافت پروانه بهره برداری خواهند بود.

مطالعه بیشتر...

 دریافت جواز تاسیس از سازمان صنعت و معدن و تجارت

جواز تاسیس ، مجوزی است که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی به منظور تاسیس یک واحد تولیدی، مونتاژ و یا کارخانه داده میشود. تفاوتی که بین جواز حقیقی یا حقوقی این است که وام بیش از یک میلیارد به جواز حقوقی تعلق میگیرد.

مطالعه بیشتر...

وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت برای سال 96 برنامه های بسیاری را تعریف کرده است که طی 1 ساله اخیر و همچنین 3 ماهه آینده این اقدامات و برنامه ها را عملی خواهد کرد. این اقدامات به شرح زیر می باشد.

مطالعه بیشتر...

زیر مجموعه ها

 • ثبت برند و علامت استاندارد

  ثبت برند و علائم تجاری با توجه به خدمات شما به کار شما ارزش می دهد و در صورت عدم ثبت برند و علائم تجاری محصول شما تمام فعالیت های آن شمرده نمی شود و اعتباری به دست نمی آورد.زیرا ما بقی افراد محصولی مشابه شما تولید می کنند و افراد نمی توانند آن را تشخیص دهند .

  زمانی که شما ثبت برند و علائم تجاری برای خدماتتان انجام می دهید علاوه بر اینکه به اعتبار خدمات شما افزوده می شود و به طور مستقیم بر فروش خدمات شما تاثیر گذار می باشد می توانید برای دادن  اجازه استفاده از آن از متقاضیان  مبلغ های بالایی دریافت نمایید.

  ثبت برند و علائم تجاری فقط مخصوص همان کشور می باشد و اگر خدمات شما از محبوبیت جهانی برخوردار شود نیازی به ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر نمی باشد و اگرمی خواهید فعالیتتان را به خارج از کشور گسترش دهید باید در هر کشور به ثبت برند و علائم تجاری خود بپردازید.

  زمانی که می خواهید به ثبت برند و علائم تجاری بپردازید باید همه جوانب را در نظر بگیر و بعد آن را انتخاب نمایید اگر فعالیت شما جهانی می باشد باید دقت داشته  باشید که تلفظ آن در زبان های دیگر مشکل نباشد یا آن قابل ثبت باشد و...

  ثبت برند و علائم تجاری در مواردی قابل ثبت نمی باشد:

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که خدمات شما را از دیگر خدمات جدا نسازد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید عام باشد و یا پرچم کشور ها باشد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید مصرف کننده را نسبت به ماهیت جغرافیایی آن محصول گمراه سازد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید شبیه برند های دیگر باشد قابل ثبت نمی باشد.

  برای ثبت برند و علائم تجاری در ایران باید به اداره علامت تجاری مراجعه نمود و همچنین برای ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر به اداره ثبت آنجا مراجعه نمایید و به ثبت برند و علائم تجاری محصول خود بپردازید. که این ثبت برند و علائم تجاری به مدت 3 تا 6 ماه طول می کشد. ثبت برند و علائم تجاری به مدت ده سال دارای اعتبار می باشد و برای مدت بعد از آن باید تمدید گردد.

  مدارک لازم جهت ثبت برند و علائم تجاری :

  -          تکمیل کردن فرم اظهار نامه در دو نسخه.

  -          مدارک هویت تقاضا کننده (کپی شناسنامه و کارت ملی و..)

  -          10 نمونه کپی شده از علامت تجاری .

  -          ارائه مدرکی برای اثبات فعالیت شما در زمینه ای خاص.

  -          در صورت نیاز استفاده از حق تقدم.

  -          در صورت نیاز یک نسخه از شراط و ضوابط علامت تجاری.

  -          رسید پرداخت هزینه های قانونی.

   

 • مجوز محیط زیست
 • مجوزهای صنعتی
 • تغییر کاربری زمین کشاورزی
 • معافیت گمرکی خط تولید
کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

 • جواز تاسیس
 • ثبت برند
 • تهیه طرح توجیهی
 • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
 • مجوز محیط زیست
 • پروانه بهره برداری
 • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
 • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
 • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
 • جواز و مجوز صنایع