اخذ جواز تاسیس کارخانه

برای افرادی که به تولید می اندیشند و یا می خواهند صنعت کسب و کاری راه اندازی کنند اسم جواز تاسیس کارخانه بسیار آشنا می باشد. جواز تاسیس کارخانه همان موافقت نامه اصولی است که جهت راه اندازی و ایجاد یک واحد یا یک کارخانه تولیدی از ضروریات است و باید جواز تاسیس کارخانه را از شروع تاسیس اخذ گردد .لازم به ذکر است ظرفیت تولید از مواردی می باشد که باید در جواز تاسیس کارخانه مورد توجه و برآورد قرار گیرد .

مطالعه بیشتر...

سامانه بهین یاب چیست؟

مطالعه بیشتر...

مراحل صدور پروانه بهره برداری

مطالعه بیشتر...

برای ثبت برند چه اقداماتی باید انجام داد؟

مطالعه بیشتر...

اخذ پروانه بهره برداری دام و طیور

مطالعه بیشتر...

اخذ پروانه بهره برداری دام و طیور

 پروانه بهره برداری دام و طیور بعد از راه اندازی ساختمان و تاسیسات ساختمانی و نصب تجهیزات لازمه در واحد دامداری یا مرغداری و اخذ تایید کارشناسان مربوطه پرونده برای صدور پروانه بهره برداری از سوی شرکتهای خدمات مشاوره ای به سازمان نظام مهندسی کشاورزی فرستاده شده و صادر می گردد .

مطالعه بیشتر...

چگونگی صدور پروانه ی تاسیس پرورش قارچ

مطالعه بیشتر...

اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری در حقیقت سندی رسمی می باشد که اجرای قوانین آن ضروری می باشد و همچنین به معنای تایین کننده مدت بهره برداری از تولیدات کارخانجات و واحدهای تولیدی بر اصل طرح به تصویب رسیده می باشد و از سوی وزارت صنایع و معادن و سازمان های ذیصلاح دیگر همچون جهاد کشاورزی وزارت بهداشت و ... صادر می شود. این پروانه قابل تمدید ، معامله و یا انتقال به اشخاص دیگر می باشد .زمان استفاده از پروانه بهره برداری با عنایت به موارد مندرج در این پروانه متفاوت است که با حق اولویت قابل تمدید می باشد. برای دریافت پروانه بهره برداری در قدم نخست باید جواز تاسیس یا موافقت اصولی را اخذ کرده و برای موافقت اصولی پر کردن پرسشنامه ( کامفار، آمایش و یا پرسشنامه 35 صفحه ای صنایع) اجباری می باشد.

مطالعه بیشتر...

صدور جواز تاسيس و پروانه بهره برداري صنايع معدني و فلزي

متقاضیان سرمايه گذاري در کار هاییكه جز وظايف وزارت صنايع و صنايع و معادن ميباشند (صنايع كانه آرائي .فرآوري مواد معدني و صنايع فلزي ) ميتوانند برای دریافت مجوزهاي مربوطه به وزارت صنايع و معادن مراجعه کنند.

مطالعه بیشتر...

پروانه بهره برداری  یعنی مجوزی که به تمامی واحدهای صنعتی که اقدامات لازم ، از قبیل تامین زمین و تاسیسات و احداث ساختمان را به جهت راه اندازی ماشین آلات خط تولید تامین نیروی انسانی مورد نیاز و تولید آزمایشی را انجام داده اند اعم از اینکه دارای جواز تاسیس بوده یا نبوده اعطا می شود. این پروانه مدرکی رسمی  می باشد و بایستی بر طبق آن قوانین اجرا گردد و همچنین مشخص کننده زمان بهره برداری از تولیدات کارخانجات و واحدهای تولیدی بوده و از سوی وزارت صنایع و معادن صادر می گردد.

مطالعه بیشتر...

زیر مجموعه ها

 • ثبت برند و علامت استاندارد

  ثبت برند و علائم تجاری با توجه به خدمات شما به کار شما ارزش می دهد و در صورت عدم ثبت برند و علائم تجاری محصول شما تمام فعالیت های آن شمرده نمی شود و اعتباری به دست نمی آورد.زیرا ما بقی افراد محصولی مشابه شما تولید می کنند و افراد نمی توانند آن را تشخیص دهند .

  زمانی که شما ثبت برند و علائم تجاری برای خدماتتان انجام می دهید علاوه بر اینکه به اعتبار خدمات شما افزوده می شود و به طور مستقیم بر فروش خدمات شما تاثیر گذار می باشد می توانید برای دادن  اجازه استفاده از آن از متقاضیان  مبلغ های بالایی دریافت نمایید.

  ثبت برند و علائم تجاری فقط مخصوص همان کشور می باشد و اگر خدمات شما از محبوبیت جهانی برخوردار شود نیازی به ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر نمی باشد و اگرمی خواهید فعالیتتان را به خارج از کشور گسترش دهید باید در هر کشور به ثبت برند و علائم تجاری خود بپردازید.

  زمانی که می خواهید به ثبت برند و علائم تجاری بپردازید باید همه جوانب را در نظر بگیر و بعد آن را انتخاب نمایید اگر فعالیت شما جهانی می باشد باید دقت داشته  باشید که تلفظ آن در زبان های دیگر مشکل نباشد یا آن قابل ثبت باشد و...

  ثبت برند و علائم تجاری در مواردی قابل ثبت نمی باشد:

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که خدمات شما را از دیگر خدمات جدا نسازد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید عام باشد و یا پرچم کشور ها باشد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید مصرف کننده را نسبت به ماهیت جغرافیایی آن محصول گمراه سازد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید شبیه برند های دیگر باشد قابل ثبت نمی باشد.

  برای ثبت برند و علائم تجاری در ایران باید به اداره علامت تجاری مراجعه نمود و همچنین برای ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر به اداره ثبت آنجا مراجعه نمایید و به ثبت برند و علائم تجاری محصول خود بپردازید. که این ثبت برند و علائم تجاری به مدت 3 تا 6 ماه طول می کشد. ثبت برند و علائم تجاری به مدت ده سال دارای اعتبار می باشد و برای مدت بعد از آن باید تمدید گردد.

  مدارک لازم جهت ثبت برند و علائم تجاری :

  -          تکمیل کردن فرم اظهار نامه در دو نسخه.

  -          مدارک هویت تقاضا کننده (کپی شناسنامه و کارت ملی و..)

  -          10 نمونه کپی شده از علامت تجاری .

  -          ارائه مدرکی برای اثبات فعالیت شما در زمینه ای خاص.

  -          در صورت نیاز استفاده از حق تقدم.

  -          در صورت نیاز یک نسخه از شراط و ضوابط علامت تجاری.

  -          رسید پرداخت هزینه های قانونی.

   

 • مجوز محیط زیست
 • مجوزهای صنعتی
 • تغییر کاربری زمین کشاورزی
 • معافیت گمرکی خط تولید
کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

 • جواز تاسیس
 • ثبت برند
 • تهیه طرح توجیهی
 • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
 • مجوز محیط زیست
 • پروانه بهره برداری
 • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
 • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
 • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
 • جواز و مجوز صنایع