وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت برای سال 96 برنامه های بسیاری را تعریف کرده است که طی 1 ساله اخیر و همچنین 3 ماهه آینده این اقدامات و برنامه ها را عملی خواهد کرد. این اقدامات به شرح زیر می باشد.

مطالعه بیشتر...

پس از آب، چاي، دومين نوشيدني پرطرفدار و پرمصرف است اگر زياد چاي مي نوشید، لازم نيست نگران مضرات چای باشيد چون نوشيدن چاي به ويژه چاي سبز فوايد زيادي براي سلامت دارد.

مطالعه بیشتر...

پروانه بهره برداری بعد از اینکه احداث انجام شد و بازرسی ها در نحوه تولیدات آزمایشی آنها صورت گرفت، در شرایطی که تمامی ضوابط رعایت شده باشد صادر خواهد شد. می توان گفت که صدور پروانه بهره برداری برای اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می گردد. برای صدور این پروانه آماده بودن بعضی از خطوط تولید الزامی می باشد. طبق ماده 13 مکانی که واحد صنعتی در آن احداث شده را باید سازمان محیط زیست به منظور جلوگیری از آلودگی هوا تایید نماید. برای تمامی واحدهای تولیدی که در مکانی اجاره ای قرار دارند که قرار داد آنها از 1 سال به بالا می باشد پروانه بهره برداری صادر خواهد شد. البته بهتر است بدانید که در صورت اجاره ای بودن محل باید کد رهگیری را همراه داشته باشید. 

مطالعه بیشتر...

هر چه بیشتر به جلو می رویم صنایع تولیدی مواد غذایی افزایش پیدا می کند. به همین دلیل است که از سال81 سازمانی برای نظارت به این واحدهای تولیدی به نام سازمان نظارت به مواد غذایی، آشامیدنی، آرایش و بهداشتی تشکیل شد. این سازمان علاوه بر نظارت مسئولیت مقرر کردن قوانین و برخی ضوابط را به عهده دارد. ضوابط و قوانین مربوط به صنایع تولیدی مواد غذایی وبه علاوه بسته بندی  در رابطه با تاسیس و بهره برداری آنها را در سال 85 از طرف این سازمان مقرر گردید. برای شروع کار این صنعت ها نیاز به اخذ مجوز صنایع دارند. به علاوه می توان گفت برای واحدهای تولیدی بسته بندی مواد غذایی  گرفتن این جواز به منظور ایجاد بهداشت هر چه بیشتر در مواد غذایی می باشد. به شکلی که باید به فرآوری تمام این محصولات غذایی نظارت شده تا بتوانند کیفیت و سلامت  را در مواد غذایی و بسته بندی آنها ایجاد نمایند.

مطالعه بیشتر...

بسیاری از صاحبان شرکت ها و کاردان ها به دنبال ثبت شرکت به منظور رعایت مقررات و قوانین می باشند. شرکت ها در انواع مختلفی از جمله شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود و .... نیز می باشد. ثبت شرکت برای همه این شرکت ها ضروری و لازم می باشد. در شرایطی که ثبت شرکت شما به صورت اشتباه و غیر اصولی انجام شود نه تنها تاثیری در کار شما نخواهد داشت بلکه می تواند تاثیرات مخربی نیز هم داشته باشد. در شرایطی که بخواهید در بین شرکت های رقیب خود دارای اعتبار بیشتری شوید و گستره کاری خود را افزایش دهید می توانید به ثبت شرکت خود بپردازید.

مطالعه بیشتر...

تاریخچه

در گذشته مردم به دلیل نداشتن جایی مناسب برای سکونت دائمی نیازی به بسته بندی مواد خوراکی نداشتند تا اینکه مکان هایی را برای سکونت دائمی یافتند وبعداز پایداری و ماندگار شدن کم کم نیاز به بسته بندی بهداشتی مواد خوراکی پیدا کردند، در این شرايط ناچار شدند غذا و خوراک را از محل هاي مختلف انباشته کنند و به محل سکونت خود انتقال بدهند و نگه داری کنند برای جلوگیری از فاسدشدن موادوحفظ شرایط بهداشتی، که بتوانند مدت زمان نگهداری را افزایش بدهند به فکربسته بندی مواد خوراکی بیفتند. اين نياز، انگیزه ای شد که اولین بسته بندی ها شبیه کدوهای خشک شده، صدف ها، برگ ها، پوست جانورات و دیگر مواد طبیعی مورد استفاده قرار بگیرند. برای جابجایی آب، شیر، ماست، روغن یا دوغ از پوست جانورات استفاده می کردند.

مطالعه بیشتر...

پروانه بهداشت به پروانه ساخت، بهره برداری و پروانه تاسیس گفته می شود. این پروانه باعث رعایت مقررات و قوانین شده و با استفاده از آن می توان کالا یی را  تولید کرد، فروخت و به علاوه آن را با استفاده از پروانه بهداشت صادر نمود. پروانه بهداشت شامل موارد زیر می باشد:

مطالعه بیشتر...

لوگو نمادی است برای معرفی یک برند خاص که امروزه در بین بسیاری رایج شده است. ثبت لوگو یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در جذب مشتری می باشد که باعث خواهد شد مقدار فروش افزایش پیدا کند. با استفاده از ثبت لوگو می توانید برند خود را از دیگر برند ها متمایز نمایید. ثبت لوگو قادر است اصالتی خاص به برند شما داده و باعث خواهد شد که مشتریانن  و عموم مردم به شما اعتمادی بی نظیر داشته باشند.

مطالعه بیشتر...

مجوز صنایع

برای اخذ مجوز صنایع مراحل مطالعاتی و انتخاب طرح باید طی شود و به سازمان صنایع و معادن استان مراجعه نموده وفرم مجوز تاسیس اخذ گردد. با آگاهی از مقررات صنعتی، زیست محیطی، کار و امور اجتماعی و در صورت لزوم وابسته به موضوع فعالیت طرح، نظارت بر مواد غذائی ، داروئی و بهداشتی، شبکه دامپزشکی ، فرم جواز تاسیس تکمیل و منضم به تصویر شناسنامه و یامدارک ثبت شرکت به سازمان صنایع و معادن استان ارائه خواهد شد. مجوز صنایع  از سازمان صنایع و معادن اخذ خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

                                                                           

برای کالاهای وارداتی و صادراتی ابتدا باید تولید کننده کالا ها پروانه بهداشت اخذ نماید.داشتن این مجوز باعث جلب اعتماد مصرف کنندگان در داخل و خارج ازکشور خواهد شد، به منظور تسریع کار کافیست مدارک مورد نیاز را جمع آوری شده و به مدیران ثبت تحویل داده شود، ما در کمترین زمان پروانه بهداشت شما را آماده ثبت می کنیم.لازمه اصلی گرفتن پروانه بهداشت در همه زمینه های مربوطه رعایت قوانین در تولید مواد غذایی و آشامیدنی و آرایشی بهداشتی می باشد.

مطالعه بیشتر...

زیر مجموعه ها

 • ثبت برند و علامت استاندارد

  ثبت برند و علائم تجاری با توجه به خدمات شما به کار شما ارزش می دهد و در صورت عدم ثبت برند و علائم تجاری محصول شما تمام فعالیت های آن شمرده نمی شود و اعتباری به دست نمی آورد.زیرا ما بقی افراد محصولی مشابه شما تولید می کنند و افراد نمی توانند آن را تشخیص دهند .

  زمانی که شما ثبت برند و علائم تجاری برای خدماتتان انجام می دهید علاوه بر اینکه به اعتبار خدمات شما افزوده می شود و به طور مستقیم بر فروش خدمات شما تاثیر گذار می باشد می توانید برای دادن  اجازه استفاده از آن از متقاضیان  مبلغ های بالایی دریافت نمایید.

  ثبت برند و علائم تجاری فقط مخصوص همان کشور می باشد و اگر خدمات شما از محبوبیت جهانی برخوردار شود نیازی به ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر نمی باشد و اگرمی خواهید فعالیتتان را به خارج از کشور گسترش دهید باید در هر کشور به ثبت برند و علائم تجاری خود بپردازید.

  زمانی که می خواهید به ثبت برند و علائم تجاری بپردازید باید همه جوانب را در نظر بگیر و بعد آن را انتخاب نمایید اگر فعالیت شما جهانی می باشد باید دقت داشته  باشید که تلفظ آن در زبان های دیگر مشکل نباشد یا آن قابل ثبت باشد و...

  ثبت برند و علائم تجاری در مواردی قابل ثبت نمی باشد:

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که خدمات شما را از دیگر خدمات جدا نسازد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید عام باشد و یا پرچم کشور ها باشد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید مصرف کننده را نسبت به ماهیت جغرافیایی آن محصول گمراه سازد قابل ثبت نمی باشد.

  ثبت برند و علائم تجاری در مواقعی ای که نامی که انتخاب می نمایید شبیه برند های دیگر باشد قابل ثبت نمی باشد.

  برای ثبت برند و علائم تجاری در ایران باید به اداره علامت تجاری مراجعه نمود و همچنین برای ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر به اداره ثبت آنجا مراجعه نمایید و به ثبت برند و علائم تجاری محصول خود بپردازید. که این ثبت برند و علائم تجاری به مدت 3 تا 6 ماه طول می کشد. ثبت برند و علائم تجاری به مدت ده سال دارای اعتبار می باشد و برای مدت بعد از آن باید تمدید گردد.

  مدارک لازم جهت ثبت برند و علائم تجاری :

  -          تکمیل کردن فرم اظهار نامه در دو نسخه.

  -          مدارک هویت تقاضا کننده (کپی شناسنامه و کارت ملی و..)

  -          10 نمونه کپی شده از علامت تجاری .

  -          ارائه مدرکی برای اثبات فعالیت شما در زمینه ای خاص.

  -          در صورت نیاز استفاده از حق تقدم.

  -          در صورت نیاز یک نسخه از شراط و ضوابط علامت تجاری.

  -          رسید پرداخت هزینه های قانونی.

   

 • مجوز محیط زیست
 • مجوزهای صنعتی
 • تغییر کاربری زمین کشاورزی
 • معافیت گمرکی خط تولید
کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

 • جواز تاسیس
 • ثبت برند
 • تهیه طرح توجیهی
 • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
 • مجوز محیط زیست
 • پروانه بهره برداری
 • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
 • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
 • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
 • جواز و مجوز صنایع