اخذ مجوز سوله های صنعتی و اخذ مجوز زمین های صنعتی

توسط شرکت لَجوَر

سوله صنعتی به برخی از سازه هایی گفته می شود که شیب دارای سقفی شیب دار بوده و برای ساخت آن نیاز به محاسبه های فنی ویژه ای می باشد. از این سوله ها در اکثر موارد برای صنعت های مختلف  و همچنین کارخانه ها، پارکینگ ها، مرغ داری ها، سالن های ورزش، دامداری، انبارها و بسیاری دیگر استفاده می شود. بسیاری از شرکت های دولتی و یا حتی خصوصی  سوله صنعتی را برای موارد مختلفی در صنعت خود به کار می برند. استفاده از این سوله ها به توسعه در کار آنها کمک شایانی نموده است.  در گذشته برای این کار از خرپاسازی ها استفاده می شد. اما به مرور زمان سوله صنعتی روی کار آمد. کاربرد سوله ها کاملا صنعتی می باشد و سازه آن دارای تفاوت هایی با دیگر سازه ها است. قاب هایی که برای ساخت سوله صنعتی استفاده می شود به شکل شیبدار بوده و دهانه ورودی سوله صنعتی به نسبت بزرگ تر می باشد. 

اطلاعات مهم برای طراحی یک سوله 

 1. آیا جرثقیل در طراحی سوله قرار بگیرد یا نه ؟
 2. میزان بار برف و نیروی باد بر  سوله
 3. پوشش لازم سقف
 4. ارتفاع  سوله
 5. طول دهانه از عرض سوله
 6. شیب لازم  سقف و اندازه ارتفاع تاج سوله
 7. طول دهانه‌های طولی و تعداد قاب‌های طولی در نظر گرفته شده سوله

ستون ها و همچنین تیر هایی که در این سوله ها استفاده می شود، از اندازه ها و ابعاد بزرگی برخوردار است. به همین دلیل برای ساخت آنها پروفیل ها قابل استفاده نبوده و باید برای آنها تیر ورق بسازیم. برای ساخت سوله صنعتی نیاز به افرادی است که دارای تخصص و مهارت در این زمینه باشند. در صورتی که سازنده از افرادی غیر متخصص در سازه خود استفاده نماید، باعث ضعیف بودن سازه می شود که این امر ضرر زیادی را به همراه خواهد داشت.  اگر قصد خرید سوله ای دست 2 را دارید، باید بدانید  قیمت آن را طبق نرخی که هر روزه برای سازه های فولادی مشخص می شود حساب کنید. 

سوله صنعتی

در گذشته سوله صنعتی به شکل 1 طبقه ساخته می شد. به طوری که دهانه ان باز و سقف سوله به صورت شیبدار بود. اما با گذر زمان و توسعه صنایع سوله ها را در طرح های 2 و 3 طبقه ساختند. سوله هایی که 2 طبقه در مواردی که زمین کوچک باشد، اینگونه طراحی و ساخته می شود و همچنین قسمت هایی آن به بخش های اداری، بخش تجهیزات و همچنین دارای قسمتی برای استراحت باشد. سقف سوله صنعتی 2 طبقه به شکل شیبدار ساخته می شود. 

سوله قوسی

نوع دیگری از سوله صنعتی که امروزه رواج زیادی دارد، سوله های قوسی می باشد. به طوری که سقف قوسی شکل آن دارای اسکلت فلزی  بوده و توانسته زیبایی این سوله را دوچندان نماید. این نوع از سوله ها در مقایسه با نوع سوله شیبدار هزینه بیشتری را در بر می گیرد. البته برای برخی کیفیت و زیبایی سوله مهم تر از هزینه آن است. تعداد این نوع سوله ها در ایران بسیار کم می باشد و فقط تعداد محدودی وجود دارد. به علاوه ابعاد سوله صنعتی را می توانیم طول و ارتفاع سوله و همچنین عرض دهانه در نظر بگیریم. در اکثر موارد عرض دهانه را از 13 تا 46 متر و ارتفاع را از 2 تا 13 متر قرار می دهند. سوله هایی که شیبدار هستند، میزان شیب آنها را  تا 25 درصد می توان تغییر داد. 

قاب فولادی

قاب های فولادی که در این سوله صنعتی به کار می رود، می تواند آن را در مقابل زلزله، برف، بارهای سنگین و همچنین بارهای جرثقیل محافظت نماید. این قاب ها را با استفاده از اتصال هایی صلبی می سازند. این نوع از قاب ها  از  لنگر خمشی، نیروی محوری و همچنین نیروی برشی نیز تاثیر می پذیرد. از اعضای تشکیل دهنده این قاب می توان به مواردی از جمله بادبند سقفی، لایه های سوله، عنصرهای فشار طولی سقف و همچنین بادبند قایم نیز اشاره کرد. 

کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

 • جواز تاسیس
 • ثبت برند
 • تهیه طرح توجیهی
 • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
 • مجوز محیط زیست
 • پروانه بهره برداری
 • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
 • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
 • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
 • جواز و مجوز صنایع