شهرک صنعتی  به منطقه ای گفته می شود، که در آنجا تولیدات و توسعه های صنعتی صورت می گیرد. این شهرک ها معمولا باید در خارج از شهرها احداث شوند. چرا که تاثیرات مخربی بر روی فضای شهری خواهند داشت. آلایندگی ها و ترافیکی که این شهرک ها ایجاد می کند، می تواند جزء تاثیرات منفی و مخرب این شهرک ها باشد. از این رو باید حداقل فاصله آنها با شهر 20 کیلومتر باشد. بیشتر فعالیت های که در شهرک صنعتی انجام می شود، در کارخانه ها و کارگاه های آن است. شهرک های صنعتی می بایست مصوبه هیئت وزیران و پروانه احداث شهرک صنعتی مصوب را داشته باشد که شامل لزوم ایجاد شرایط emp  زیست محیطی تصفیه خانه ،درختکاری،فاصله تا مناطق مسکونی و شهری می باشد. تهران دارای شهرک صنعتی های زیادی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با شهرک صنعتی - زمین صنعتی عباس آباد در اختیار شما قرار دهیم.

زمین صنعتی عباس آباد یکی از شهرک های تهران است که دارای مساحتی حدود 1029 هکتار می باشد. البته مساحت صنعتی این شهرک چیزی نزدیک به 700 هکتار می باشد و فاصله آن با تهران 45 کیلومتر می باشد. تعداد  واحد هایی که در این شهرک به مرحله بهره برداری رسیده اند، 1105 است. اشتغال زایی در این شهرک نزدیک به 20 هزار نفر می باشد. در شهرک صنعتی عباس آباد 340 واحد در دست ساخت و ساز می باشد. صنایعی که در حال فعالیت در این شهرک هستند در زمینه های نساجی، فلز، برق الکترونیک، سلولزی، پلاستیک، پوشاک ها شیمیایی، کانی، مواد غذایی و.... نیز می باشد. 

شهرک صنعتی

می توان گفت که در شهرک صنعتی عباس آباد واحدهای صنعتی بسیار بزرگ و به نامی در حال فعالیت هستند که از جمله انها می توان به مواردی از جمله ایمن آینه، سرشار برودت سونیا، اخوان، صنام الکترونیک، صنعت ارتباطی پایا، پارسا پلاستیک پاپکو، صنعت گاز و نفت سرو، راسل تابلو، مرکب ایرانی، امرسان، شیر های قهرمان، ارتعاشات صنعتی ایران، ماشین سازی دیانی، تابش گران نور، صنعت بهنام پایا ، نایلون سپید و همچنین بستنی شاد نیز اشاره نمود. 

این شهرک صنعتی دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. از جمله آنها می توان به مواردی چون آب، برق، گاز، تلفن، تصفیه فاضلاب و همچنین دسترسی راحت به اینترنت نیز اشاره کرد. همچنین فاصله آن با فرودگاه 55 کیلومتر، با گمرک 45، تا راه آهن 22 کیلومتر و همچنین تا نزدیکترین بندر 1100 کیلومتر است. شهرک صنعتی عباس آباد در محور تهران - گرمسار و بعد از پاسگاه شریف آباد در قسمت شمالی آن قرار گرفته است. این شهرک صنعتی تا به امروز 2051 عدد قرار داد منعقد نموده است. 

 

اخذ مجوز سوله های صنعتی و اخذ مجوز زمین های صنعتی

توسط شرکت لَجوَر

سوله صنعتی به برخی از سازه هایی گفته می شود که شیب دارای سقفی شیب دار بوده و برای ساخت آن نیاز به محاسبه های فنی ویژه ای می باشد. از این سوله ها در اکثر موارد برای صنعت های مختلف  و همچنین کارخانه ها، پارکینگ ها، مرغ داری ها، سالن های ورزش، دامداری، انبارها و بسیاری دیگر استفاده می شود. بسیاری از شرکت های دولتی و یا حتی خصوصی  سوله صنعتی را برای موارد مختلفی در صنعت خود به کار می برند. استفاده از این سوله ها به توسعه در کار آنها کمک شایانی نموده است.  در گذشته برای این کار از خرپاسازی ها استفاده می شد. اما به مرور زمان سوله صنعتی روی کار آمد. کاربرد سوله ها کاملا صنعتی می باشد و سازه آن دارای تفاوت هایی با دیگر سازه ها است. قاب هایی که برای ساخت سوله صنعتی استفاده می شود به شکل شیبدار بوده و دهانه ورودی سوله صنعتی به نسبت بزرگ تر می باشد. 

مطالعه بیشتر...

به قسمتی از یک منطقه که کاخانه ها و کارگاه های زیادی در آنجا برای ایجاد توسعه های صنعتی مستقر شده اند را شهرک صنعتی می گویند. دلیل ایجاد نمودن شهرک صنعتی با فاصله از مرکز شهرها، تاثیرات مخرب و آلودگی های صوتی و هوایی این کارخانه ها نیز می باشد. یکی دیگر از مزیت های فاصله داشتن شهرک صنعتی از مرکز شهر ها کاهش حجم ترافیک است. ما در اینجا اطلاعاتی را در رابطه با شهرک صنعتی  شمس آباد در اختیار شما قرار دهیم.

شهرک صنعتی  شمس آباد یکی از گسترده ترین  شهرک های صنعتی در ایران می باشد که 3000 هکتار در قسمتی جنوبی تهران واقع شده است. شهرک صنعتی شمس  آباد در فاصله 45 کیلومتری تهران از اتوبان قم قرار گرفته است. شهرک صنعتی شمس آباد را می توان به عنوان یکی از بهترین و مجهزترین شهرک های صنعتی  در سطح تهران نیز معرفی کرد.

پیشینه

شهرک صنعتی شمس آباد در سال 1372 با 3000 هکتار وسعت یه صورت عملی ساخته شد و با گذشت زمان در امروز تعداد قرارداد های بسته شده در این شهرک صنعتی 2300 عدد می باشد که از این تعداد تقریبا می توان گفت حدود 1400 عدد این واحدها در حال فعالیت هستند. در این شهرک صنعتی زمین ها به دو قسمت تقسیم شده است. قسمتی را برای طرح های موجود در نظر گرفته شده است و قسمت دیگر برای طرح توسعه نیز می باشد. هر کدام از این طرح ها به ترتیب 900  و 750 هکتار نیز می باشد. این شهرک در عملکرد و فعالیت خود بسیار موفق بوده است به شکلی که بیست هزار نفر در سال 1392 در این شهرک فعالیت داشتند. با گذشت زمان که دیگر واحد های شهرک صنعتی شمس آباد فعالیت خود را آغاز کردند، تعداد افراد شاغل در این شهرک به پنجاه هزار نفر رسید.

شهرک صنعتی

صنایع فعال

در حال حاضر تعدا بسیاری زیادی از واحد های صنعتی در این شهرک صنعتی مشغول به فعالیت های گوناگونی می باشند. از جمله این فعالیت ها می توان به صنایع زیر نیز اشاره نمود:

 • صنایع غذا و آشامیدنی
 • صنایع فلزی
 • صنایع الکترونیک
 • صنایع غیر فلزی
 • صنایع سلولوزی
 • صنایع دخانیات
 • صنایع پوشاک
 • صنایع پلاستیک و شیمیایی

صنایع مربوط به سازه های فلزی دارای سهمیه زیادی در این شهرک می باشد.  فعالان در این صنعت 902عدد نیز می باشد. به علاوه دیگر صنایع هم بعد از این صنعت به ترتیب دارای سهم چشم گیری در زمینه فعالیت خود نسبت به دیگر شهرک های صنعتی نیز دارند.

 

ئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد از آغاز به کار عملیات احداث واحدهای تولیدی شهرک صنعتی دهک (زمین صنعتی) درشهرستان مذکور خبر داد.

ابوالفضل بیات، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد درگفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ضمن اشاره به نقش برجسته وسازنده شهرک های صنعتی در ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدی، اظهار داشت:شهرک صنعتی دهک (زمین صنعتی دهک) یکی از مراکزی است که درصورت بهره برداری منشاء اثر خیر خواهد بود و به فضل الهی ۱۵ الی ۲۰ واحد تولدی، مراحل ساخت خودرا آغاز نموده‌اند.

وی در ادامه افزود: ۵۰ واحد تولیدی در شهرک مورد اشاره احداث خواهد شدو قابلیت ارتقاء و استقرار ۴۰ واحد دیگر نیز درفضای مذکور وجود دارد که درمجموع با فعال شدن ۹۰ واحد تولیدی، قابلیت اشتغالزایی نیز در ناحیه مورد اشاره افزایش می‌یابد.

مطالعه بیشتر...

به طور کلی، توزیع زمین در شهرک های صنعتی، تابعی از کاربری ارضی مورد نیاز است و کاربری های ارضی، به نوبه خود، از کارکردها و فعالیت های شهرک تابعیت می کنند.اکثرا گردش کار در شهرک صنعتی، مبتنی بر سه نوع فعالیت هستند.

مطالعه بیشتر...

معاون برنامه‌ریزی و اداری و مالی فرمانداری ری گفت: صنعتگران و تولیدکنندگان سربازان خط مقدم اقتصادی هستند و بایستی دست افرادی که در این عرصه گام‌های بزرگی برمی‌دارند را فشرد و مورد تکریم قرار داد. به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، عباسعلی سعیدیان روز دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی سنگ در شهرک صنعتی شمس آباد با بیان این‌که وجود بیش از 200 واحد بزرگ و کوچک سنگ‌بری و فرآوری سنگ و تولیدات در این شهرک صنعتی نشان از اهمیت این کالای خدادادی برای ایجاد بازار مصرف و اشتغال در کشور دارد، اظهار داشت: رفع مشکلات دست‌اندرکاران حوزه سنگ شهرک‌های صنعتی، به‌ویژه شهرک صنعتی شمس آباد از اولویت‌ دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید باشد.

 

مطالعه بیشتر...
کانال لجور

فعالیت های حامی صنعت لجور

 • جواز تاسیس
 • ثبت برند
 • تهیه طرح توجیهی
 • پایان کار صنعتی سوله و کارگاه
 • مجوز محیط زیست
 • پروانه بهره برداری
 • مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی
 • تسهیلات بانکی تولیدی و استمحال بدهی
 • معافیت گمرکی ماشین آلات خط تولید
 • جواز و مجوز صنایع